70’li ve 80’li yılların vazgeçilmezi kasetler…

Yorgun, stresli bir iş gününden sonra evinize gelip biraz müzik dinlemek istersiniz. 1980’li yıllarda bu işi yapmak şimdiye nazaran biraz daha zordu. Sarılmış kasetinizi teybin gözüne yerleştirerek eşsiz müzik zevkine start vermiş oluyorsunuz.

Doğaya zarar veriyor !

Bir taraftan eşsiz bir duygu hissederken diğer taraftan ise gezegenimize zarar veriyorsunuz. Biz insanlığın en kötü yanı da budur, bir tarafı iyileştirirken diğer tarafı katletmek…

Bu zamana kadar kaset üretmek için 56 milyon kilogram plastik, 136 milyon kilogram ise sera gazı salınımı üretildi. İstemeden bazı şeylere zarar vermeye devam ediyoruz. Görevimiz burada size dert yanmak değil, inovatif bir fikri sizlerle tanıştırmak.

Music Cloth

Music Cloth projesi, daha önce kullanmış olduğunuz kasetleri istediğiniz ülkenin haritasına dönüştürüyor.

Kasetler, metalik kaplamalı polyester filmlerden oluşuyor. Haritaları oluşturabilmek için filmler şeritler halinde kesiliyor ve örgü sepetler gibi birbirine yapıştırılıyor. O yorgun iş gününden sonra kasetten dinlediğiniz müzikler ile kurduğunuz hayalleri hatta gitmek istediğiniz ülkelerin haritalarını kasetlerde ki şerit filmler sayesinde evinize dekorasyon olarak kullanabilirsiniz.