Giyilebilir teknoloji dediğimiz zaman aklımıza sayılı ürünler geliyor. Akıllı saatler, sanal gerçeklik gözlükleri gibi, artık giyilebilir teknoloji dediğimiz zaman yeni bir ürün aklınıza gelecek.

Akıllı yüzük: Xenxo S-Ring

Akıllı yüzük
Akıllı yüzük : Xenxo S-Ring

Görünüş olarak normal bir yüzükten hiçbir farkı bulunmuyor ama yapabildiklerini öğrendiğiniz zaman neden akıllı yüzük dediğimizi anlayacaksınız. Xenxo S-Ring, üzerinde dahili mikrofon, hoparlör, buton ve bir adet lighting girişi bulunduruyor. Telefonunuz ile rahat iletişim kurabilmesi için Bluetooth 5.0 kullanıyor. Bunların haricinde NFC, 4 GB dahili hafıza, yakınlık ve hareket sensörü yer alıyor. Telefon ile bağlantı kurulduktan sonra tam tamına 12 farklı amaçla kullanabiliyorsunuz. Dikkat çeken birkaç özelliği şöyledir; telefon görüşmesi, temassız ödeme ve sabah sessiz uyandırma gibi hizmetler alabiliyorsunuz.

Üzerinde bulunan buton sayesinde SOS modunu aktifleştirebiliyorsunuz. 4 GB depolama alanı sayesinde en önemli bilgilerinizi akıllı yüzüğün içinde depolayabilirsiniz. Akıllı yüzük, aktif olarak kullanılmadığı sürece  5 günlük bir pil ömrü bulunmaktadır. Telefon ile görüşme süresi yaklaşık 3 saattir.

IPX7 sertifikasına sahip olan ürün toza ve suya karşı dayanıklı. Ürün 45 dakika gibi kısa bir süre içerisinde %100 şarja ulaşabiliyor. Android ve IOS kullanıcıları rahatlıkla kullanabiliyor, -10 ve 70 derece arasında rahatlıkla çalışabiliyor.

Sipariş vermek ve daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Paylaş
Önceki İçerikTuvalette çok daha az su harcamak artık mümkün
Sonraki İçerikYeni nesil müzik aleti: Orba
İstanbul Üniversitesi Makine bölümü öğrencisi olup, İnovasyon, bilim ve teknoloji konularına merak salmıştır. Önceden teknoloji sitesi kurmak ve yönetmek girişimlerinde bulunmuş ve başarılı olmuştur. Uzun yıllar kendi bloglarında yazılar yazmış ve yeni maceralar İçin Diyalogin ekibini seçmiştir. Burada aile kavramını kavramış ve kavramaya devam etmektedir