AuraRing giyilebilir teknolojisi elektromanyetik ile hassas parmak konumunu izleyebiliyor

Washington Üniversitesi’ndeki araştırmacılar işaret parmağını tamamen izleyebilen bir sistem geliştirdiler. Sadece bir jestle veya parmağın işaret edildiği yerde değil, parmaklarla yaptığımız ince taneli manipülasyonu yakalayan bir araç yaratmak için yola çıktılar ve yaptıkları bu sisteme AuraRing ismini verdiler. AuraRing bileklik tasarımındaki giyilebilir bir teknoloji.

AuraRing, 3D baskılı bir halka etrafında 800 kez sarılmış bir tel bobinden oluşuyor. Bileklik üzerindeki sensörler tarafından toplanan bir manyetik alan oluşturmak için telden bir akım geçiriliyor. Sensörün algıladığı değerlere bağlı olarak, yüzüğün uzayda sürekli konumu ve tam konumu belirlenebilir. Bu veriler daha sonra parmak konumunu belirlemek için kullanılıyor.

Daha detaylı bilgi için tanıtım videosunu sizlerle buluşturuyoruz. Sahiden de giyilebilir teknolojilerin geldiği noktayı görmemizi sağlayan bir çalışma olmuş.

Ek olarak:

Projedeki bilim adamları manyetik alan yaklaşımını seçtiler, çünkü diğer yöntemler, çok fazla güç tüketen kablosuz iletişim kullanılarak tüm konum verilerinin akışa alınmasını gerektirecekti.

AuraRing sadece 2.3 miliwatt güç tüketir ve bilekliğin sürekli olarak hissedebileceği salınan bir manyetik alan üretir. Bu, halkadan bilekliğe kadar iletişim ihtiyacını ortadan kaldırır. Sürekli izleme, AuraRing’in mesajlaşan metne verilen yanıtlar için kullanılabilecek el yazısı almasını sağlar. Manyetik alan, eller görünmediğinde parmak izlemeyi de sağlar.