Ay ışığından kopamayanlara!

En son ne zaman dışarı çıkıp ayı izlediniz?

Bir gece, bir an olsun, bir şekilde gökyüzünde o büyüleyici dolunayı görüp de hiç hayallere daldığınız olmadı mı? Bu dinginliğin çalışmalarınıza eşlik etmesini veya anılarınıza tanıklık etmesini istemediğinizi söyleyemezsiniz.

Uzun bir günün ardından evinize dönerken geceyi aydınlatan ay dışında bir şey olmamasını ve sadece müziğinizle başbaşa kalmayı istediniz mi?

Sevgilinizle ay ışığı altında küçük bir piknik yapmak çok güzel olmaz mıydı?

Çocukken muhtemelen sık sık aya giden o havalı astronotlardan olmayı hayal ettiniz. Aynı hayali çocuklarınız da kuracak değil mi? Ne kadar da sevimli bir detay!

İnsanlık boyunca ayın tarihsel ve mitolojik olarak çok güçlü anlamları oldu. Ayrıca hala pek çok inanç sisteminin de temelini oluşturuyor. İnsanlar yeni doğan çocuklarına Ay’a itafen isimler koydu, tarlalar ayın konumuna göre ekildi, tarih boyunca pek çok değişik isimle aya tapıldı ve bayraklara figürleri eklendi.

Kültürlere işlenen bu haşmetli anlamları bir yana bırakacak olursak, sizden kilometrelerce uzak hiç tanımadığınız bir yabancıyla aynı anda aynı ayın sıcacık aydınlığı altında büyülenme ihtimaliniz ne kadar da şiirsel, değil mi!

Bu kadar romantizm yettiyse ve bir an önce gece olsa da ay ışığına doğru bir yürüsem mi acaba diye içinizden geçirdiyseniz size şık bir haber verelim: Luna.

Luna için, gökyüzünde hepimizin hayranlıkla izlediği aydan ilham alarak, ay ışığını evinizin en sevdiğiniz köşesine getirmeyi hedefleyen bir sanat eseri diyebiliriz.

Tayvanlı bir iç mimarlık ve tasarım firması Acorn Studio’nun ürünü olan Luna, cam elyafı ve kauçuktan oluşan malzemesiyle ayı bir sanat eserine dönüştürerek evinizi aydınlatıyor. 40 bin dolar yatırım isteyerek yola çıkan Luna, herkesin hayal gücünü tetiklemiş olacak ki, gün itibariyle fonlarının %1899’unu toplamayı başardı.

Luna’nın şiirselliğini istemeyerek de olsa bir kenara bırakacak olursak, bazı teknik özelliklerini söylemeden geçmek olmasın. Neredeyse her boyu olan Luna’lar su geçirmez, sıcaklığa ve darbelere karşı dayanıklı malzemelerden yapılmış ve aydınlatmasını dilediğiniz gibi ayarlama imkanınız var.

Luna’yı hayatınıza nasıl sokmak isteyeceğinize ise siz karar verin. Luna ile ne yapmak istiyorsunuz?

Uzay meraklısı çocuklarınızın odası ve oyuncak astronotları için unutulmayacak değerli bir hediye mi vermek istiyorsunuz?
Sevgilinizle ay ışığında romantik bir akşam yemeği mi yemek istiyorsunuz?
İlham alabilmeniz ve konsantre olabilmeniz için çalışma masanızın başucuna mı bırakmak istiyorsunuz?
Yoksa evinizin en sevdiğiniz köşesini aydınlatarak huzurun tadını mı çıkarmak istiyorsunuz?

Şehir hayatı bizleri sürekli doğaya karşı özlem duyar halde bırakıyor. Denizi olan şehirde en son ne zaman deniz gördüğünü hatırlamayan, hep kamp yapma hayali kurup bir türlü fırsat bulamayan, oturduğu evin tek manzarası karşı apartman olan, evden işe, işten eve, arada bir de markete giden insanlar olarak Luna evimizin en kıymetlisi olabilecek potansiyele sahip görünüyor.

Ve yazımızı Luna ekibinin sözleriyle bitirelim: “Luna bir dekorasyon aracı değil, bir yaşam sanatıdır.”

Böyle zarif tasarım inovasyonlarını daha çok görmek istemez miyiz?

Paylaş
Önceki İçerikİnovasyondan mektubunuz var!
Sonraki İçerikMüzik yalnızca dinlenerek mi algılanabilir?
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Uluslararası birçok önemli kurum ve projelerde yer aldı. Kariyerine perakende sektöründe eğitim ve gelişim alanında uluslararası 4 markadan sorumlu olarak devam ediyor. Uzun yıllar kendi bloglarında sürdürdüğü yazı yazma eylemine yenilikleri okuyucularla buluşturmak adına Diyalogin ile devam etmektedir.