Çalışma masanızı kedinizle paylaşır mısınız?

Çalışma masanızı kedinizle paylaşır mısınız?

Şimdiye kadar evcil hayvanınız için tasarlanmış hiçbir ürün sizi onunla bu kadar yakın ilişkide tutmamıştır. Diyalogin olarak kedi severlerin çok seveceği bir üründen bahsedeceğiz.

 

Bazı inovasyonlar ekonomik sisteme katkı veriyor. Bazıları çevre kirliliğinden bizi sakınıyor. Şimdi sizi bir değer inovasyonu ile tanıştıralım. Bu ürün bir tasarım/değer inovasyonu. Kedinizin siz çalışırken sizi rahatsız etmeden sevginizi ve sizi duyumsayabileceği temel bir ihtiyaç; çalışma masası. Evcil hayvanınızla daha nitelikli vakit geçirmenizi sağlayacak bu ürün hayatınıza değer katacak.

Siz çalışırken onun da oyun oynayacağı, siz mola verdiğinizde onunla ilgilenbileceğiniz harika bir çalışma alanı yaratan CATable 1.0

“Hayvanlar; ilişki kurdukları insanların ihtiyaçlarını görebilir, onlarla sevgi dolu, istikrarlı ve uzun soluklu ilişkiler kurabilirler.” Psikolog Ufuk Maviengin

CATable 1.0 , kedimizle kurduğumuz ilişkiyi güçlendirmede önemli bir rol oynuyor.

Çin’de, LYCS Mimarlık tasarımcısı Ruan Hao tarafından tasarlanan CATable 1.0, kediniz ve sizin için ortak bir kullanım alanı sunuyor.

CATable 1.0, ahşap bütün bir parçadan yapılmış, delikler ve tüneller tabanlı bir çalışma masasıdır. Kedilerin eliyle merakını tatmin etmesini sağlamak amaçlı boşluklar oluşturmak için oyulmuş tüneller dizisidir. İnsanlar ve kedilerin etkileşim oluştuğu alanlardan birisi olan CATable1.0, Ruan Hao koleksiyonu için bir sanat eseri, kedi severler için şık bir çalışma masası, kediler için bir cennet parçasıdır. LYCS Mimarlık tasarım ekibi; “Kedileriyle yaşayan insanlar, bilgisayarlarıyla çalışmaya başladıklarında geçici duygusal bir veda yaşarlar.” diyor ve ekliyor; “Uygun büyüklükte bir delik kediler için dayanılmaz olurdu. Meraklarını büyük ölçüde sürekli deliğin arkasında bilinmeyen bir yolu keşfederek gidermekten memnun olucaklardı.” CATable 1.0, Tik Ağacı kullanılarak, oyma tekniği ile yapılmıştır ve cilalanmıştır. Daha koyu bir renk ile boyanmış açılı tahta bacakları vardır. Kalınlık: 18cm, Uzunluk: 150cm, Genişlik: 70cm, Yükseklik: 78cm, Ağırlık: 55kg’dır. Ürün sınırlı sayıda satışa sunulmuştur, fiyatı ise 4.799 $’dır.

LYCS Mimarlık, CATable ve tasarımcı Ruan Hao’ya, dünyada 3 milyondan fazla üye ve destekçisi bulunan PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) tarafından Hayvanlar İçin Yenilikçi Onur Ödülü verildi.

CATable 1.0, 9 Ocak – 6 Mart 2016 tarihileri arasında Wanying Sanat Müzesi Çin Özgün Tasarım Sergisi “Metafizik ve Fizik” de sergilenecek.

Ruan hayvan odaklı mobilya konusunda taleplere cevap sunan bir tasarımcıdır. Bir sonraki projesi CATable 2.0’dan da kısaca bahsetmek istiyoruz.

CATable 2.0, CATable 1.0 gibi Tik ağacından üretilmiştir. Bütün bir parçadan oyma tekniği ile yapılmış ve cilalanmıştır. 4 adet aynı büyüklükte modülden oluşmaktadır ve bu ürün de delik ve tünel tabanlıdır. Bu modüller kullanılarak bulunduğunuz alanda, siz ve kediniz için birçok işlevsel alan oluşturmak mümkün. Ruan Hao, kedilerin merakını yeterince cezbedici bir tasarım daha ortaya koymuş.

Tasarımla bu kadar yakın çalışan bir kişi olarak sizinle sık sık hayatınıza değer katan inovasyonları paylaşmak istiyorum. Böylece yaşamımızı daha değerli hale getirmenin yollarını bize açan inovasyonlara ulaşmanıza yardımcı olmak istiyorum. Gelecek yazıda yeni değerlere dokunmak üzere…