Çamaşırlarınız ıslanacaksa keyfe keder ıslansın

“Akıllı” bir mandal, size çamaşırlarınızın bir daha asla yağmurdan ıslanmayacağının garantisini veriyor. Devrim niteliğinde bir cihaz olan “PEGGY”, telefonunuza yağmur yağmadan önce bir uyarı mesajı gönderiyor, çamaşırlarınızı yıkamanız gereken en uygun zamanı bildiriyor ve hava durumuna göre ne kadar sürede kuruyacaklarını tahmin ediyor. Telefonlara bağlı bir uygulama ile kullanıcılarına tüm güncellemeleri anlık bildirimler olarak gönderiyor.

Herhangi bir mandal olarak görünen Peggy, içerisindeki termometre ile hava sıcaklığındaki değişimleri gözlemliyor. Bir nem sensörü ile nem ve yağışı, ışık sensörü ile de UV güneş ışınlarını takip ediyor. Boyu 12 cm ve şarj edilebilir bir pil ile çalışıyor.

Peggy’yi bir çamaşır detarjanı markası olan Omo, anne ve babaların çocuklarıyla daha fazla oyun oynamak istediklerini açığa çıkaran bir araştırmanın üzerine geliştirmiş. Bu akıllı cihaz ailelerin yaşamlarını daha çok düzenlemelerine ve böylece daha çok boş zamana sahip olmalarına yardım ediyor.

Omo’nun açıklamasına göre Peggy:

  •  Hava durumu sitelerini inceleyerek sürekli olarak veri biriktiriyor ve hava durumu tahminlerini analiz ediyor.
  •  Yağmur yağmak üzereyse bilgi veriyor ve böylece siz ve aileniz kıyafetlerinizi ne zaman içeri almanız gerektiğini bilebiliyorsunuz.
  •  Kıyafetlerinizin hala çamaşır makinesinde olduğunu size hatırlatarak onları bir daha asla makinede unutmayacağınızdan emin oluyor.
  •  Mevcut hava durumu uygulamalarını iyice irdeleyerek kullanıcıya özel, uygun bilgiler sunuyor.
  •  Sizi çamaşırlarınızı kurutabileceğiniz en uygun gün ve saat hakkında uyarıyor ve diğer uygulamaların yapamadığını yaparak, ne kadar sürede kuruyacaklarını tahmin ediyor.
  •  Şu anda mevcut olan hava durumu uygulamaları sadece bulunulan bölgedeki hava durumunu söyleyebilirken Peggy, arka bahçenizin o anki hava durumu bilgisini size iletmeyi başarıyor.

Piyasaya sürüldüğü takdirde Peggy’yi satın almak istediğini belirten 7.000 kişinin üzerinde kullanıcı olduğunu belirten yetkililer, geri bildirimlerin oldukça olumlu olduğunu iletiyorlar.

Bu akıllı cihaz ayrıca anne ve babalara, kendi evlerine yakın olan etkinlikler ve çocuklarıyla oynayabilecekleri oyun ve aktiviteler hakkında da bilgi veriyor.

Unilever Laundry & Homecare ANZ pazarlama direktörü Paul Connell Omo’nun, insanların yüklerini hafifleterek çocukların oyun oynamasına, keşfetmesine ve potansiyellerini geliştirmesine yardımcı olma yoluna kendini adamış olduğunu söylüyor. Connell, “Peggy, basitçe anne ve babaların çamaşır yıkama işlerini baştan yaratan, çocuklarıyla daha fazla oynayarak onlarla eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayan bir cihaz.” diyerek ekliyor.