Çantanız, yeni ulaşım aracınız olsun!

Çantanızı sürüklemek yerine sürebilseydiniz nasıl olurdu?

Bazen işe gitmek bile adeta uzun bir yolculukmuş gibi çanta/bavul sürükleyerek geçmiyor mu? Sabah telaşında, trafik ve kalabalığın ortasında bir de çantalarla mücadele eden insanlar gözünüzün önüne geldi mi? Yoksa o mücadeleci siz misiniz her sabah?

Olaf, sizi bu dertten kurtarmayı başardı. Artık zorla sürüklediğiniz çantalarınız bir kaykaya ya da siz nasıl kullanmak isterseniz öyle bir sürülebilir araca dönüşebiliyor!

Modern bir plaza insanının ya da şehirlinin bilgisayarlarını, çeşitli iş için gerekli materyellerini, ajandalarını taşımak için artık rahat bir sırt çantasından ötesine ihtiyacı var. Olaf’ı kaykay ve çantanın hibridi olarak görebiliriz. Bu hibrid ürünün sağlamlığı da sizi mutlu edecek cinsten. Olaf tam 110 kg taşıyabiliyor.

Slovak girişimci tarafından tasarlanan Olaf; aslında 2014 yılının bir kickstarter ürünü. Olaf kaykay – çanta hibridinin 2 modeli seri üretimden çıktı ve pazara sunuldu.

Daha küçük ve daha esnek olarak tasarlanan bir model ve diğer bir model de daha çalışana yönelik, business model olarak adlandırılabilir. Business modelinin en önemli özelliği ise seyahat eden iş dünyası insanını tatmin edecek şekilde hava limanlarında problem çıkartmayacak şekilde tasarlanmış olması.

Olaf’ın en önemli artılarından bir tanesi üretimin Avrupa Birliği normlarında yapılması. Bu sayede karşımıza çıkan bu ürün hem fikri alt yapısı yanısıra sağlamlık açısından da gayet tatminkar. Patentli teknolojisinin temelinde eşit yük dağılımı, hibrit hale getiren menteşesi, darbe emici sistemi ve son olarak da bu cihazı en iyi kullanıma kavuşturan dümen sistemi var.