Çocuklarınız Lunii ile kendi masalını yaratsın

Pek çok çocuk uyumadan önce anne babasının bir hikaye veya masal anlatmasını ister. Çocukluktan aklımızda kalan en büyük anılardan biridir dinlediğimiz o hikayeler.

Herkesin hayatına az veya çok dokunan, “uyumadan önce dinlenilen hikayeler”den yola çıkan Lunii adlı akıllı ve interaktif cihaz, çocuklara dinleyecekleri hikayeleri istedikleri gibi seçme, kişiselleştirme ve kendi kendine dinleme imkanını sunuyor.

Çocuklar, cihaz üzerindeki tuşları kullanarak hikayede yer alacak ana karakteri, olayın geçeceği yeri ve ana konusunu istedikleri gibi seçebiliyorlar. Ardından Lunii, aldığı bilgiler doğrultusunda içerisinde bulunan 48 farklı masaldan birini anlatmaya başlıyor. Böylelikle çocuklar sadece masalları dinlemekle kalmıyor, onları kendileri yönlendirerek hayal güçlerini daha fazla kullanma şansını yakalayabiliyorlar.

Geleneksel ile teknolojik olanın buluşması olarak da görülebilecek olan bu üründeki hikayeler, tamamen kendisine özel; farklı yazarlarla ve hikaye anlatıcılarıyla çalışılarak üretildiler.

Hedef kitlesi 3-8 yaş aralığı olan Lunii, sadece çocuklara özel bir “oyuncak” olması adına tasarlanmış. Çocuğun kendisine ait ve kendi zevkine uygun olarak ayarlayabileceği bir oyuncak. İçerisindeki hikayelerden sıkıldığı zaman anne baba internet mağazasına girebilir, yeni hikayeler satın alıp cihaza indirilebilirler. Başka masal kahramanlarını ve mekanlarını ekleyerek hikayeleri çeşitlendirebilirler.

4 tutkulu Fransız girişimcinin ortaya çıkardığı bu ürün şu anda 59 Euro’ya satılıyor.

İngilizce Site: http://lunii-english.strikingly.com/