HOLLANDA’DAKİ CAM KABİNLİ RESTORANTI DUYDUNUZ MU?

Çin’in Wuhan kentinde görüldükten sonra dünya geneline yayılan yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını bütün hayatımızı etkiledi, restoran ve kafelerin geçici olarak kapanmasına da neden oldu.

Peki Hollanda’daki restoranın yeni tip corona virüsüne karşı yaptığını gördünüz mü, belki de “ulan bu benim aklıma gelmişti” dediğimiz türden bir fikirdir bu.

Tam olarak nerede?

Hollanda’nın başkenti Amsterdam‘da bir restoran ise, “corona virüs günleri”ne özgü bir fikirle müşterilerine hizmet vermeye başladı. Restoranın önündeki açık alana 2 kişinin birlikte tek bir masada oturup yemek yiyebileceği, bir şeyler içebileceği camdan kabinler koydular. Restoran çalışanları yani garsonlar ise kabine girmeden servis yapıyor. Amsterdam’daki bu yeni trendin corona virüs günlerinde dünyaya yayılması bekleniyor.

Gördüğünüz üzere dizayn olarak gayet de hoş duruyor.

Acaba yeni bir trend için büyük bir adım Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dan mı geldi?

Çünkü, salgın günlerinde müşterilerine bu yöntemle hizmet vermeye başlayan restoran kısa süre içerisinde dünya basını tarafından da fark edilmeye başlandı.

Cam kabinlerin tasarımı da gayet modern ve şık duruyor.

Uluslararası haber ajansı Reuters’in fotoğraflarını abonelerine servis ettiği habere göre, ETEN isimli restoranda garsonlar eldiven ve maske takarak hizmet veriyor.

Evet, yanlış görmüyorsunuz, garsonlar bu şekilde servis yapıyorlar.

Peki bu projenin ismi ne?

Amsterdam’daki restoranın başlattığı ve tüm dünyada trend olması beklenen proje “Serres Séparées” yani “Bölünmüş Camekan” olarak nitelendirildi.

Gördüğünüz üzere harika bir manzara eşliğinde oturuyorsunuz.

Restoranın bu yeni uygulamısını oda arkadaşıyla birlikte ilk deneyen isimlerden olan Janita Vermuelen, “Gerçekten çok keyifli, yemekler çok leziz, garsonlar çok nazik ve ortak keyifli” duygularını bu sözleriyle dile getirdi.

Restoranın ismi ne diye soracak olursanız?

Mediamatic ETEN, belki ileride Corona Virüssüz bir gün yolunuz Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a düşer ve bu cam kabinlerde yemek yeme fırsatı bulursunuz. Lakin, muhtemelen insanoğlu covid-19 salgınını yendiğinde bu cam kabinlerde yemek yeme fiyatları oldukça yüksek olucaktır.

Belki işinize yarar diye düşünerek bu bahsettiğimiz restoranın internet sitesi linkini bırakıyorum, buraya tıklayabilirsiniz.

ve ya buraya tıklayarak bu restoranın direkt olarak İnstagram sayfasına ulaşabilirsiniz.

COVID-19 salgını hakkında daha fazla merağınız mı var? Maskeler hakkında yazdığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

COVID-19 salgını çıktıktan sonra düşünülmüş bu gibi inovatif fikirlerden bir diğeri ise “Drone ile virüs kontrolü” belki bu yazımız ilginizi çeker, okumak için tıklayınız.

Paylaş
Önceki İçerikNefes Alabilir Elektronik Kumaş Kullanarak Tetris Oynayan Mühendisler
Sonraki İçerikÇamaşır katlamaya son!
Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte "Gelişen Teknoloji", "Yenilenebilir Enerji Kaynakları" gibi konulara yoğun ilgisi bulunmaktadır. Kişisel gelişimine daha yetkin bir şekilde odaklanmak için Diyalogin gibi saygın bir sitede blog yazarı olmayı ve burada kendini öğrenmeye daha da teşvik etmeyi amaçlamıştır.