Diyalogin, İstanbul Üniversitesi’ndeydi

Dün (29 Kasım 2017 Çarşamba), Diyalogin olarak İstanbul Üniversitesi’nde bir inovasyon etkinliği yaptık. Öncelikle organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Başarılı bir organizasyon oldu. Bunun dışında başladıktan kısa süre sonra salon giderek kalabalıklaştı. Tahminimiz, yanılmıyorsak 250 kişi civarını rahatlıkla gördük. Bu da Diyalogin ekibi olarak bizleri çok mutlu etti.

Neler Konuştuk?

Aslında temelde inovasyon çevresinde dolandık. “İnovasyon nedir” ile konuya başladık. Öncelikle inovasyonun tanımını akademik tanımlardan ve OECD gibi kuruluşların tanımından ayırdık. Daha sonra ise benim görüşüm çerçevesinde “inovasyon nedir” konusu üzerinde sohbet ettik.

Siz yine de diğer tanımları okumak isterseniz, sitemizde yaygın tanımların da bir kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Etkinlik boyunca inovasyon çeşitlerine gösterge olabilecek inovasyon haberlerinden bahsettik. İnovasyonun başlangıç noktasından nasıl bir dalgalanma ile bugünlere gelindiğini konuştuk. Bu yolla inovasyonun özelliklerini ortaya koymuş olduk. Bunların yanısıra endüstri 4.0 ile üretim araçlarının hayatlarımıza neler kattığından bahsettik.

Elbette olmazsa olmaz mezun olacak arkadaşların kariyerlerini şekillendirmek için neler yapması gerektiğiyle ilgili sohbet etme fırsatı bulduk.

Neler Planladık?

Elbette bu etkinlik genel katılıma açık olduğu için Diyalogin.com olarak katılanlara inovasyon konusunda daha detaylı konuşabilmek için sınıf eğitimleri sözü verdik. Böylece daha çalışma hayatına başlamadan “inovasyon nasıl yapılır” konusunda fikir sahibi olacaklarına inanıyoruz.
Diyalogin olarak bu konuda tartışmasız en gerçekçi yöntemleri ve analizleri eğitimlerimizde paylaştığımızı biliyoruz. Bu sebeple bize ulaşan öğrencilere elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz.

Etkinliği nasıl gerçekleştirdik?

İstanbul Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu‘nun düzenlediği GETEK’17 etkinliği için kulüpten arkadaşlar bana ulaştı ve böylece detayları konuşarak programı belirlemiş olduk.

İstanbul Üniversitesi IEEE ekibi ile böyle bir etkinlik içinde yer almaktan biz çok mutluluk duyduk. Onların harika çabaları, heyecanları ve enerjisine hayran kaldık. Emeği geçen herkese yeniden teşekkür ederiz. Ayrıca Diyalogin adına Kırklareli Lüleburgaz Hatıra Ormanı’na dikilen fidan için de müteşekkir olduk.

Siz de okulunuzda Diyalogin ile bir inovasyon etkinliği yapmak isterseniz info@diyalogin.com üzerinden bizlere mail atarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kurumsal eğitimler ve atölye çalışmalarıyla ilgili bilgi almak isterseniz, mail atmanız yeterli olacaktır. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere.