Artık sizin de yapabileceğiniz çok şey var

Sürdürülebilirlik; daimi olma yeteneği olarak düşünülebilir.  Daha sürdürülebilir bir yaşamı tercih ettiyseniz, nereden başlayacağınız konusunda yardım etmek için teknoloji yanınızda.
Yeni başlamış olmanız ya da çok deneyimli olmanız fark etmez, aşağıdaki kaynaklar hem basitçe kullanılabilir hem de daha sürdürülebilir, daha çevreci bir hayata doğru yolculuğunuzda bir hatırlatma görevi görebilir.

FOREST 
Forest farkındalığınızı, üretkenliğinizi ve odaklanmanızı gerçek ağaç ekimi konusunda birleştirmenize olanak tanır. Telefonunuzu belirtilen süre boyunca kontrol etmeyerek, uygulama ile sanal ağaçlar yetiştirebilirsiniz. Uygulama daha sonrasında bu sanal ağaçları beş Afrika ülkesinde Trees for the Future için ekilen  gerçek ağaçlar ile değiştirmenize olanak tanır.

 

TAP
Plastik şişeler, okyanuslarımızdaki en büyük plastik kirlilik kaynaklarından biridir ve yeniden kullanılabilir bir su şişesine geçiş, atıkları azaltmanın basit bir yoludur. Tap konumunuza erişir ve yakındaki su istasyonlarını bulmanızı sağlar, böylece herhangi bir plastik çöp oluşturmadan suyunuzu doldurabilirsiniz.

HowGood
Kullanıcılarının daha sürdürülebilir seçimler yapmalarına yardımcı olmak için 200.000 gıda ürününün derecelendirme veritabanına sahip bir uygulama. İşleme uygulamalarına, büyüyen yönergelere ve şirket davranışlarına göre derecelendirilen her bir ürün ile bu uygulama, etik olarak üretilen ve minimum işlemle çevre dostu olan yiyecekleri seçerek ne yediklerine ilişkin daha dikkatli olmak isteyen kullanıcılar için harika bir araç.

JouleBug 
JouleBug, sürdürülebilir yaşamın en iyi kısımlarını sosyal etkileşim ile birleştirir ve faturalarınızı düşürür. Uygulama, kullanıcıların sürdürülebilir alışkanlıklarını rekabetçi bir şekilde takip etmelerini, puanlamalarını ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlar. JouleBug ayrıca daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı yaşamanıza yardımcı olabilecek küçük değişiklikler için öneriler ve ipuçları da içerir.

ThredUp 
Kullanılmış kıyafetleri depolamak hiç akıllıca değildir. ThredUp, kıyafetlerinizin fotoğraflarını çekip gönderi olarak paylaşabileceğiniz ve bunları satabileceğiniz bir online uygulamadır.

 

Buraya kadar daha çevre dostu, sürdürülebilir yaşam tarzınıza yardımcı olacak 7 uygulama tanıdınız. Yazının ikinci bölümünde bahsedilmeyen 7 uygulamayı tanıyabilirsiniz. Keyifli okumalar.