Geleceğin teknolojisi raflarda yerini aldı

Bir cihaz : sınırsız imkanlar | neptune suit
İşte inovasyon nedir tam olarak anlatan bir diğer örnek. Böyle bir haberi paylaşmaktan mutluyuz çünkü inovasyon nedir buradan okuyabileceğiniz tanımlarında olduğu gibi, şimdiki örneğimizde de çok iyi anlatılmış durumda.
Akıllı saat + telefon + tablet + klavye, çevrenizdeki herhangi bir ekrana bağlanmanızı sağlayan bir dongle + kablosuz kulaklık. Hepsi birden 599 dolar.
2025 yılında kişisel bilgisayarın nasıl bir şey olacağını gösteren bir merkezi cihaz (Hub)
Resim 1. Bu sizin kişisel bilgisayarınız.

Resim 2. Bunlar da onun ekleri

Siz farkına bile varmadan senkronize olurlar.
Neptune Suite ile cihazlar arasında senkronizasyon yapmanıza artık gerek yok. Çünkü şimdi tek bir Hub kullanıyorsunuz, sadece farklı büyüklükteki monitörlerde. Bir uygulamayı bir cihazda başlattığınızda, bu uygulama diğer cihazlarda da başlatılmış olur. Hala, siz farkına bile varmadan 🙂

Güvenli
Ek cihaz olarak kullanacağınız monitörler artık bir dosya içermeyecek. Dolayısıyla onlardan biri kaybolur veya çalınırsa tüm verileriniz sizde kalır. Bileğinizde, daima yanınızda, güvende ve kontrolünüz altında.

Taşınabilir
Monitörler her yerde: Evinizde, ofisinizde, aracınızda… Bir monitöre mi ihtiyacınız var? Bir tane bulun ve onu kendi monitörünüz yapın. Yeter ki merkezi cihazınız bileğinizde olsun, başka bir şey taşımanıza gerek yok.

Fiyat açısından mantıklı
Cihazların fiyatları daha maliyetleri sebebiyle daha düşüktür çünkü artık pahalı bilgisayar teknolojilerini ve bağlantı elementlerini barındırmıyorlar, buna gerek kalmadı. İstediğiniz ekrandan ve tek bir işlemlerinize yön verebiliyorsunuz.

Neptune Hub
Neptune Hub size telefon aramalarını yapmanıza, mesaj göndermenize, sosyal paylaşım platformlarına bağlı kalmanıza, fitness statünüzü gözetmenize ve diğer birçok şeye imkân sağlar – tüm bunlar sizin bileğinizde ve daima kullanıma hazır.

Neptune Kolye
Neptune Kolye aslında bir kablosuz kulaklık, sadece öyle bir tasarlandı ki onu gün boyunca zarif bir kolye olarak boynunuzda taşıyabilirsiniz. Kullanılmadığında iki ucu içindeki mıknatıs sayesinde birbirine yapışıyor; müziği bizim sevdiğimiz kadar seviyorsanız kulaklığınızı daima yanınızda ve hazır halde tutmak isteyeceksiniz. Artık kulaklığın kablosunu sarmak, sonra da onun düğümlerini çözmekle uğraşmak gibi şeylere gerek kalmadı.

Cep boyu ekran
Tıpkı bir fare, bir klavye veya bir bilgisayar monitörü gibi bu ekran sizin Hub’ınızın bir arayüzüdür sadece. Çok akıllı bir cihaz değil ama olmasına da gerek yok. 5-inch dokunmatik ekranıyla, ön ve arka kameralarıyla Cep ekranı size bir akıllı telefonuyla aynı deneyim yaşatır, sadece daha iyi.

Tablet Ekran
10-inch dokunmatik ekranıyla ve ön kamerasıyla bu ekran tıpkı bir tablet gibi çalışır.

Neptune Keys
Neptune Keys aslında bir klavyedir. Hem Dongle ile birlikte herhangi bir ekranla birlikte kullanılabilir hem de 10-inch Tablet ekranına bağlanarak size gerçek bir dizüstü bilgisayar hissi yaşatabilir. Sadece Keys’in kenarında bulunan kilidi açın, Tablet ekranınızı yerleştirin ve çalışmaya başlayın.

Neptune Dongle
Neptune Dongle aslında bir HDMI bağlantısıdır; onu elinizin altındaki bir bilgisayara veya televizyona taktığınızda bileğinizdeki Hub’la o makine arasında bağlantı kurulur ve o ekran sizin bilgisayar ekranınıza dönüştürür.

Güç
Neptune Suite ile size sunulan tüm cihazlar düşük enerji tüketimine sahiptir. Örneğin, bileğinize takacağınız Hub’ın pili güç kapasitesi bakımından bir akıllı telefonundaki pilin kabaca yarısı kadardır. Ancak Hub’ın enerji tüketimi de bir telefonun yarısı kadardır çünkü büyük bir LCD ya da OLED ekranı yok. Böylece pil ömrü de gayet verimli hale getirilmiştir.
Diğer cihazlarınız da herhangi bir bilgisayar teknolojisini (işlemci, RAM, depolama) veya bağlantı gereçlerini (LTE, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, vb.) içermedikleri için çok daha az enerji tüketir.

Böylece içlerinde daha fazla boş alan açılmış olur; bu alan ise daha büyük piller için kullanılır (örneğin, Cep ekranı ve Tablet ekran 2,800 mAh ve 7,000 mAh kapasiteli pillere sahiptir). Onları aynı zamanda Hub’ınız (1,000 mAh pil kapasitesi) için bir akü olarak kullanabilirsiniz; ihtiyaç anında Hub, ekranların pillerinden şarj edilebilir.
10,800 mAh toplam pil kapasitesiyle Neptune Suite tek şarjla günler boyunca kullanılabilir.
Neptune Kolye ise aynı zamanda bir şarj kablosu olarak da işlev görür. İçinde, aynı anda kullanılabilen üç şarj noktası vardır. Dolayısıyla kolyenizi elektrik kaynağına bağlayarak kendisini ve iki cihazı daha aynı anda şarj edebilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş işletim sistemi.
Neptune Suite Android’le çalışır; bu da size alıştığınız ve sevdiğiniz tüm uygulamaları kullanma imkânı sunar, isterseniz bilekte, isterseniz herhangi bir ekranda.

Aslında ne kadar da basit değil mi? İnovasyon bunun neresinde, tüm bu teknolojiler zaten vardı. Hepsini birleştirmişler. İşte tüm mesele bizce bu bakış açısında. Bu cesarette. Ne zaman mı yaygınlaşır. Muhtemelen dünyanın en büyüklerinden biriyle teknolojilerini ve deneyimlerini bir extension olarak birleştirdiklerinde yaygınlaşacaklardır. Emeklerine sağlık.