Günde 25 kuruşa evinizi ısıtabilir misiniz? |inovasyon haberleri

inovasyon haberleri

inovasyon haberleri bizim için birçok açıdan çok önemli. Gelişen bir ülkede yaşamanın en büyük sıkıntılarından biri de ihtiyaçların oldukça fazla olması. Daha iyi ulaşım, daha ucuza enerji ya da daha iyi maaşlar.. Bunların yerine biliyorsunuz ki yılın ilk günlerinde yapılacak zam haberlerini duyuyoruz. Ancak biz size belki bir ucuz ısınma yöntemi duyurarak yardımcı olabiliriz. Şu soğuk kış günlerinde evinizde ya da iş yerinizde, olsa da güzelce ısınsak diyeceğiniz bir ürün, Egloo.

Asıl şaşırtıcı olan, ürünün elektrik dahi harcamıyor olması. Ürünün temel amacı mum ısısından faydalanarak bütün odayı elektrik tüketmeden ısıtabilmek.

inovasyon haberleri

Egloo pişirilmiş toprak içinde yanan birkaç mumun alevinden aldığı ısıyı kendinde toplayıp bütün odaya yayıyor. Egloo konsepti, Roma’daki Academy of Fine Arts öğrencisi olan Marco Zagaria tarafından geliştirildi. Marco şimdilerde zekice oluşturduğu bu ısıtıcı için fonlama çabasında. Hatta Egloo‘nun ofis, ev ve oda ısıtması için Indeigogo ile fonlanıyor denebilir.

inovasyon haberleri

Basit bir fikirden yola çıkılmış olması, ürünün en etkileyici tarafı denebilir. Çünkü şu kış günlerinde çağın geldiği bu noktada kimse ısınmak için tonlarca para harcamak istemiyor. Bu ürünle tüm evi ısıtamasanız bile tüm odayı ısıtmanız mümkün. İsterseniz diğer odalar için de birer tane almak oldukça kolay bir çözüm olacaktır.

Faturaları hafifletme başarısı arttıkça ürünün arzulanan, beklenen ve çok tutulur olma ihtimali de oldukça artıyor. Bir mumun maliyetine evde giderek artan, birikimli bir ısı elde etmek; bunu da şık bir üründen almak gerçekten ilgi çekici görünüyor.

inovasyon haberleri

“Ürün ne kadar ısıtacak?” diye soruyorsanız, standart boyu ile mumunuzu yaktıktan 30 dk sonra ortalama bir odayı 3 derece kadar ısıtabiliyor. Basit mumların yaklaşık 5 saat kadar dayanabildiklerini de bu bilgiye ekleyelim. Basit bir çanak görünümüyle inovasyon haberleri arasına giren bu ürünün tasarımını takdir etmemek mümkün değil.

Paylaş
Önceki İçerikSamsung’un Görünmez Klavyesi: SelfieType
Sonraki İçerikStres, saçları grileştirebiliyor
İstanbul Üniversitesi Makine bölümü öğrencisi olup, İnovasyon, bilim ve teknoloji konularına merak salmıştır. Önceden teknoloji sitesi kurmak ve yönetmek girişimlerinde bulunmuş ve başarılı olmuştur. Uzun yıllar kendi bloglarında yazılar yazmış ve yeni maceralar İçin Diyalogin ekibini seçmiştir. Burada aile kavramını kavramış ve kavramaya devam etmektedir