Hepsi bir arada hibrid araç

Üç teker üzerinde otomobil keyfi

Eğer işe giderken motor kullanmayı seviyorsanız, ama gitmek istediğiniz yere biraz daha hızlı ulaşmak istiyorsanız, Raht Racer tam size göre bir motosiklet. Bu hibrid araç, motosikletçilere bir yandan antrenmanlarını yaparken diğer yandan da araba hızına ulaşarak keyifli bir seyahat sunuyor.

 

Ayrıca yağmurlu ve karlı havalarda ıslanmanızı engelleyecek bir tasarımı var. Raht Racer’ın hibrid motor volanı jeneratörü sürücünün pedal gücünü arttırıyor, böylece araç saatte 161 kilometre hıza ulaşıyor!

Üç tekerlekli Raht Racer’ın  kompozit gövdesi her gün işe gidip dönen birinin laptop, çanta ve öğle yemeği gibi ihtiyaçlarını koyabileceği bir yer de  içeriyor. Trafikte güvenliğiniz için çok önemli olan; hareket esnasında oluşabilecek takla, yan yatma gibi durumlarda aracın tavanının çökmesini önleyen yuvarlanma kafesi, hava yastıkları ve emniyet kemeri de bulunuyor.

Yanınızda gelebilecek bir yolcu için ikinci bir emniyet kemeri de bulunuyor, böylece beraber seyahat ederken karbon ayak izinizi daha da azaltmış oluyorsunuz.

Raht Racer işe giderken motor kullanmak isteyen ama çalıştığı yerden çok uzakta yaşayanlar için mükemmel bir araç. Bu sistem, sürücü tarafından sağlanan elektrik ile çalışıyor ve sürücüden gelen pedal torkunu algılayıp spor arabanın kayda değer ivmesine ulaşarak ve yüksek hızıyla onu destekliyor.

Sürücü tarafından sağlanan enerji, ayrıca kullanıcının performansını ve antrenman bilgilerini kaydeden yerleşik bilgisayara da güç sağlıyor.

Aracın web sitesinde,  ”Motosikletten ya da kalabalık bir yolda kullandığınız bisikletten daha güvenli. Raht’in entegre edilmiş yuvarlanma kafesi, güçlendirilmiş karbon fiber gövde ve farları, stop lambaları, emniyet kemeri ve hava yastıkları bulunuyor. Seyahat etme ve egzersiz yapma şeklinizi sonsuza kadar değiştirecek.” açıklaması yer alıyor.

Şu an göze biraz zayıf görünmesine rağmen işlevsellik açısından harika bir ürün. Büyük otomobil markalarının yanında esamesinin okunmamasının nedeni pazarlama gücünün eksikliği denebilir. Ancak unutmamak gerek, inovasyon özelliklerinden biri de hızla yayılmasıdır. Bu ve benzeri ürünler, büyük üreticilerin fahiş fiyatlara sattıkları tek kişilik araçlara rakip olarak pazarda hızla yer ediniyorlar.