Hepsi Bir Arada Seyahat Ceketi

Hepsi Bir Arada Seyahat Ceketi

İş için veya keyif için yollara düşen, sık seyahat eden kişilerin bildiği gibi, keyifli bir seyahatin anahtarı organize olmaktır. Tam olarak ihtiyacınız olanı yanınıza almak havaalanında koştururken, toplu taşıma araçlarında hareket ederken ve eşyalarınıza sahip çıkmak için uğraşırken size ihtiyacınız olan özgürlüğü sağlar. Dünyanın bir ucundayken pasaportunuzu veya telefon şarj cihazınızı kaybetmeniz kadar kötü bir tecrübe yoktur. İşte inovasyon budur dedirten, en azından yatırımcıları böyle etkileyen bir ürün.

Amerika merkezli kitle fonlama sitesi Kickstarter‘da 6 milyon dolara yakın kaynak toplayan BauBax isimli şirket seyahat severlerin bu önemli sorununa pratik bir çözüm olan inovatif bir ceket sunuyor. Chicago, ABD merkezli tasarım firması, 15 özellik sunan hepsi bir arada ceket için bugüne kadar 30.000′e yakın seyahatseverden, 12 milyon dolara yakın fon topladı. Firmanın Kickstarter’da projeyi başlatırken hedeflediği 20.000 doların 300 katı olan bu rakam, projeyi sitede en çok fon toplayan ilk 10 kampanya arasına da sokmuş oldu.

4 farklı türde üretilen seyahat ceketi normal bir ceket gibi görünüyor fakat seyahat edenlerin deneyimlerini kolaylaştıracak 15 farklı özellik barındırıyor. Şişirilebilir boyun yastığı, göz maskesi, gözlük cebi, içecek cebi bu özelliklerden yalnızca bir kaç tanesi. Bu kadar özelliği bir arada bulunduran bir ceket akla hemen çocukluğumuzun sevimli karakteri Müfettiş Gadget’ı getirse de ceketi sipariş etmekten korkmanıza gerek yok çünkü Baubax, seyahat ceketini 4 farklı türde üretiyor ve piyasadaki ürünlere benzer görünüşteler.

Evli bir çift tarafından tasarlanan bu seyahat ceketi, ihtiyaçtan doğan inovasyona çok güzel bir örnek. Kocasının her seyahatinde tekrar tekrar boyun yastığı almasından sıkılan bir kadının dünyanın her yerinde benzer sorunlar yaşayan seyahatseverlere sunduğu müthiş bir çözüm. 30.000 bağışçıdan toplanan 6 milyon dolar da gösteriyor ki inovasyon için yüksek teknoloji üretmek bir zorunluluk değil. İnsanların sorunlarını çözen, basit çözümler sunan ürünler tasarlayarak da inovatif girişimler oluşturulabilir.

Ürünün sunduğu bütün özellikler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.