İnovatif sandalye: Wchair

İnovatif sandalye: Wchair

Masa başı iş yapanlar saatlerce sandalyede oturmanın ne kadar yorucu bir süreç olduğunu bilirler. Sırt ağrıları, duruş bozuklukları ve daha bir sürü sağlık sorununun başlıca nedenlerinden biri. Her ne kadar uzmanlar sık sık dik oturulmasını önerse de önünüzde bilgisayar çalışırken bunu gerçekleştirmek pek de mümkün olmuyor. O zaman hali hazırda var olan sandalyelerinizi değiştirmeye ne dersiniz? Guntis Zingis, uzun süren meditasyon seanslarında sırt ve diz ağrısı çekerken, daha sağlıklı oturma ve zihinsel egzersizler için aynı ve basit prensibe dayalı bir sandalye neden olmasın diye düşünür ve inovatif sandalye Wchair fikrini geliştirir.

Tasarım

İnovatif sandalye Wchair’in geometrisi ve açıları insanın sırtındaki baskıyı azaltmak için tasarlanmış. 2 adet diz desteği olan eyer tarzındaki oturak, kesintisiz 3 boyutlu yüzeyden yapılmıştır.

 

Bilim

Bir yılı aşkın araştırmanın, tasarımın ve testlerin sonucunda, en iyi ergonomi uzmanları ile şu sonuca varılmış. Ayakta durma masası ile birleştirilmiş bu ergonomik ve inovatif sandalye, oturma saatlerini azaltmanın en iyi yolu. Saatlerce oturmanın bedene olan etkisinin uzun vadeli olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmış. Uzun süre aynı pozisyonda oturmak, ağrı ve acılara sebep olabiliyor. Bu sorun, nihai hastalıklara da davetiye çıkarabiliyor.

İnovatif Sandalyenin Kullanımı

Wchair ile oturma alışkanlığınızı insan bedeni için faydalı olacak şekilde değiştirmek hedefleniyor. Uzun sürelerce oturmak sağlık açısından zararlı olduğundan bu sandalyenin ayakta durma masası ile kullanılması öneriliyor. Aynı zamanda, okuma ya da meditasyon yaparken de kullanılabilir.

Renk Seçeneği

Şu an 3 farklı renk seçeneği mevcut. Siyah, kahverengi ve sarı…

Boyut

Tüm beden tiplerine uyumlu olabilmesi için Wchair’ın 3 farklı boyutu var: S, M ve L…

Aşağıdaki boy aralıklarına göre hangi büyüklükteki inovatif sandalye Wchair’in sizin için uygun olduğunu görebilirsiniz.

1.65m ±7cm: S 1.77m ±7cm: M 1.90m ±7cm: L Kaynak: mywchair.com

 

YORUM YOK