Nest Hello kapı zili aldığı son güncelleme ile artık kargonuzun gelip gelmediğini anlayabilecek.Bu sistem, kameranın görüş menzili içinde bir paket tespit ederse kullanıcın telefonuna bildirim gönderiyor.

Bu özellikten yararlanabilmeniz için Nest Aware paketine abone olmanız gerekiyor. Abonelik ücreti aylık 5-30 dolar arası değişmektedir. Nest Hello’nun paketi tanıyabilmesi için 8 x 1 x 10 inch boyutunda olması gerekiyor. Yani yaklaşık bir karton poşet boyutu.

Peki nedir bu Nest Hello ?

Google tarafından geliştirilen Nest Hello Eylül 2017 yılında kullanıcılara sunuldu. Nest Hello basit bir tabirle kapı zilidir. Onu diğer kapı zillerinden ayıran özellikleri ise uygulama üzerinden 7/24 size HD kalitede yayın yapması ve akıllı bir kapı zili olmasıdır. Gece/Gündüz kullanıcılarına HD görüntü verebiliyor. Harekete ve Sese duyarlı olan aletimiz kapının önünden biri geçse “Buyur canım, ne baktın ? ” diyebilecek kadar gelişmiştir. Daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Bu oyuncağın özellikleri neler ?

Yükseklik: 11cm

Ağırlık :122gr

Kamera:3 megapiksel (2K) Renk sensörü, 8x dijital zoom

Video Kalitesi : HDX UXGA 1600X1200 30 FPS

Görüş Alanı : 160 ° Diyagonal

 

Ne yazık ki Türkçe bir inceleme videosu bulunmuyor. Sizlere kısa bir video bıraktım. İyi seyirler.

Paylaş
Önceki İçerikSonsuzluk giysisi ile ölüyken de dünyamıza katkı sağlamak mümkün
Sonraki İçerikALS hastalarına robotik destek
İstanbul Üniversitesi Makine bölümü öğrencisi olup, İnovasyon, bilim ve teknoloji konularına merak salmıştır. Önceden teknoloji sitesi kurmak ve yönetmek girişimlerinde bulunmuş ve başarılı olmuştur. Uzun yıllar kendi bloglarında yazılar yazmış ve yeni maceralar İçin Diyalogin ekibini seçmiştir. Burada aile kavramını kavramış ve kavramaya devam etmektedir