Oturum açmada şifre karmaşıklığına son

Aracınızdan telefonunuza, dizüstü bilgisayarınızdan evinize, hatta ve hatta internet sitelerinizdeki hesaplarınıza kadar her şeyinizi bir tek cihazla pratik bir şekilde kilitleyip açmak istemez misiniz? Everykey adlı cihaz, anahtar kullanımını veya şifre hatırlama gerekliliğini ortadan kaldırmasıyla tam da bu basitliğe talip.

Everykey telefonunuza, diz üstü bilgisayarınıza, tabletinize, evinizin kapısına veya erişim kontrollü herhangi bir cihazınıza yakınlaştığında, o cihazın kilidini otomatik olarak açıyor. İsterseniz cihazı uzaktan kontrol ederek bu fonksiyonunu dondurmanız da mümkün. Böylece cihaz sizden başka birisi tarafından kullanılamaz hale geliyor.

Rahatlık, güvenle buluşuyor

Everykey ile size ait bir cihaza yeteri kadar yaklaştığınız anda, hiçbir şifre girişi yapmadan cihazınıza erişim sağlayabiliyorsunuz. Cihazdan uzaklaştığınızda ise cihazınız otomatik olarak tekrar kilitleniyor. Bir internet sitesine ilk defa bir hesap açtığınızda, Everykey size rassal olarak güvenli bir şifre yaratıyor. Böylece Everykey ile internette gezerken, ilgili internet sitesi hesabınıza otomatik olarak giriş yapabiliyorsunuz.

Everykey bilgilerinizi güvende tutmak için çeşitli güvenlik özelliklerine sahip. Ordular tarafından da kullanılan AES 128-bit şifreleme kullanan Everykey, kaybolduğunda veya çalındığında başkaları tarafından kullanılmaması için uzaktan erişimle fonksiyon dondurma özelliğine sahip. Böyle bir durumda Everykey ile açtığınız tüm cihazlara kilitli kalmaları yönünde bir mesaj gönderiliyor ve cihazları elle şifre girişi yöntemi haricinde açmak mümkün olmuyor.

Everykey her seferinde, saptanamayan ve yalancı rasgele şifrelenmiş Bluetooth 4.0mesajı yayınlıyor. Böylece her seferinde bir önceki mesajdan farklı, şifrelenmiş bir Bluetooth mesajı yayınladığından, bilgisayar korsanlarının mesajları takip edip yeniden yayınlama olasılığı ortadan kalkmış oluyor. Cihazların şifreleri herhangi bir Everykey sunucusunda veya Everykey ürününde asla tutulmuyor. Tüm bu güvenlik özellikleri, Everykey’i bugün kullandığınız tüm tedbirlerden daha güvenli yapıyor.

Everykey mobil uygulamasıyla, anahtarlarınızı cihazlarınıza eşleştirebilir, 3 metreye kadar etki alanı ayarlamak gibi anahtara ait bazı ayarları yapabilir, çalınma veya kaybolma durumunda anahtarın kullanımını dondurabilirsiniz. Uygulamayla aynı zamanda anahtar için gerekli yazılımları kablosuz olarak güncelliyor ve böylece özellikler ve güvenlik konularında en son teknolojiyi takip edebiliyorsunuz.

Everykey’i bileklik veya anahtarlık aksesuarıyla birlikte kullanma imkânı da mevcut. Böylece cihazı taşımak daha kolay ve fonksiyonel hale geliyor. Cihaz Mac OS 10.9, Windows 7, Ubuntu 14 (Linux), Android 4.4 ve iOS 8 ve bu yazılımların yeni sürümleriyle uyumlu olmasının yanında, Google Chrome, Mozilla FirefoxSafari ve Microsoft Edge tarayıcılarıyla da uyumlu olarak çalışıyor.

Yeniden şarj edilebilir özellikteki lityum-polimer pilleri sayesinde 30 güne kadarkullanım ömrüne ve su geçirmez özelliğe sahip olan Everykey’in yazılım geliştirme kiti sayesinde, yazılım geliştiriciler Everykey için yeni uygulamalar yaratabiliyorlar. Bu demektir ki arabadan ampule Bluetooth özelliğine sahip her şey Everykey ile uyumlu hale getirilebilir.

Ürünü sitesi üzerinden tanesini 128 dolara, iki tanesini 230 dolara ve dört tanesini 436 dolara satın almak mümkün. Sitede ayrıca bileklik, anahtarlık, Bluetooth dongle, şarj kablosu gibi aksesuarlar da satılıyor.

 

Kaynak: everykey

 

Paylaş
Önceki İçerikYa yılbaşı hediyeniz bir kutu temiz hava olsaydı?
Sonraki İçerikSiz de hayatınızın ışığını bulduğunuz “anda” yaşabilirsiniz
Endüstri Mühendisi, Microsoft Sistem Mühendisi ve girişimcilik eğitmenidir. AB fonlarının desteğiyle gerçekleştirilen "KOBİ'lerin Avrupa Birliği'ne Uyumu ve e-dönüşüm Uzmanlığı" programına katılarak KOBİ Uzmanı unvanını aldı. Çeşitli sektörlerde endüstri mühendisliği, üretim ve kalite alanlarında, özellikle üretimde verimliliğin arttırılmasına yönelik yalın üretim ve kaizen faaliyetleri, kalite belgelendirme ve ERP programlarının altyapı projelerinde çalıştı.