Serin kalmanın akıllı yolu !

Klimalar, yaklaşık 60 yılı aşkın bir süredir, sıcak yaz aylarında rahatlamamız için hayatımızda. Fakat
kötü bir kullanıcıysanız size oldukça masraflı gelir. Ayrıca her zaman büyük, çirkin, gürültülü ve
kurulumu zor olmuştu. Ta ki şimdiye kadar..
Noria, mevcut klimaların tüm elem noktalarını ele alarak tasarlanmış bir klima. Güzel tasarımından
kolay kurulumuna, uzaktan bağlantıya ve programlanmasına kadar bir klima ile yaşam standartlarınızı
yükselten bir tecrübe haline getiriyor. Sezgisel ısı ölçer düğmesi, basit arayüzü ve kullanımı olan
Noria, Wi-Fi aracılığıyla kontrol edilebileceği gibi, iPhone veya Android cihazınızdan güç tasarrufunu
istediğiniz gibi yapabileceğiniz akıllı bir sisteme sahip. Küçük tasarımı ile pencerenizde konumlanıyor,
böylece sizi manzaranızdan mahrum bırakmadan serinliğin keyfini çıkarabilmenize yardımcı oluyor.

Bütçe dostu mühendislik

Noria, mevcut birimlerle karşılaştırıldığında, boyutunda önemli ölçüde küçülme olduğu için, dış görünüşün artık engel olmadığını bize kanıtlar nitelikte bir ürün. İleri mühendislikle tasarlanmış fanlar ve havalandırma sistemi sessiz ve oldukça etkilidir. Ayrıca diğer klimalardan farklı olarak, soğuk havayı tavana doğru yönlendirerek, odanın soğuk ve sıcak noktalarını dengeleyen bir konveksiyon döngüsü oluşturmaktadır.

Tepeden tırnağa tasarlanmış

Noria bir klimanın hoş bir ızgara ve akıllı telefon kontrolünden fazlası olması gerektiğini anlamış olacak ki; tüm kullanıcı deneyimleri yeniden gözden geçirilmiş ve Noria baştan aşağı yeniden tasarlanmış. Modern ve zarif tasarımı sadece iyi görünmekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların karşılaştıkları mevcut klima tasarımlarıyla ilgili karşılaştıkları problemlere de çözüm bulacak şekilde hitap ediyor.

Kolay kurulum

Noria, güvenli ve kolay kurulum sağlamak için özel bir pencere çerçevesi adaptörü ile birlikte gelir. Adaptör Noria’nın yerleştirilip kilitlendiği güvenli, sızdırmaz bir soket oluşturmak için kurulur. Artık açık bir pencerede, hantal bir cisimle daha fazla uğraşmak zorunda değilsiniz. Yenilikçi tutacağı ve yuvarlak kenarları; kurulum, sökme ve saklama süreçlerinde dahi işinizi kolaylaştıracak nitelikte.

Basit kullanıcı arayüzü

Noria’nın dünyası tek bir butonun etrafına kurulu; aynı yaz aylarında Adanalılar’ın hayatının sıcaklığın etrafında kurulu olması gibi! Siz sadece kurulumu yapın ve termostatı ayarlayın. Karmaşık modlar ve ayarlar yok. Ayrıca kullanıcılar isterlerse gerekenden daha fazla enerji kullanımını önlemek için iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla bir çizelge ayarlayabiliyorlar.

Telefonunuzdan kontrol edin !

Noria, iPhone’unuz veya Android cihazınız tarafından bir programa göre ayarlanabilmektedir. Böylece gün boyunca gereksiz enerji tüketimi yapmaz. Tek yapmanız gereken evinize yaklaşırken Noria’nızı çalıştırmaktır. Basit kullanımlı uygulaması evinizdeki diğer Noria’larınızı da kontrol edebilmenize olanak sağlar.

Kolay saklanabilirlik

Eğer Noria’yı yatak odasında kullanıyorsanız, sonbahar geldiğinde onu uzağa götürmek zorunda değilsiniz. İnce tasarımı sayesinde, sezon dışında, Noria’yı, yatağınızın altında ya da bir gömme dolabın içinde saklayabilirsiniz.

2 yıl süren gelişim evresi sonunda uzun süren hesaplamalar, denemeler ve kontroller sonunda oldukça işlevsel, kullanıcı ve çevre dostu Noria’lar ortaya çıkmış.

Noria sayesinde montaj ekibinin “Boruyu ne taraftan çekelim?” sorusuna maruz kalmayacağımız, o kocaman kaba cihazlardan kurtulabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Sadece yaz aylarımızı serinletmek için tasarlanmış bu cihaz, sezon boyunca günde 9,5 saat çalıştırdığımızı düşünürsek, harcadığımız ortalama elektrik bedeli 175 TL gibi bir rakam oluyor.

Günümüzde küçük dairelerde tek başına yaşam giderek yaygınlaşmaktadır. Tüketiciler artık kullanımı zahmetsiz, yardım almadan kurup kullanabilecekleri, küçük ama etkili, bir o kadar da ekonomik ürünler tercih etmek istiyorlar. Noria gibi bütçe dostu inovasyon ürünleri günlük yaşantımızda giderek yaygınlaşarak evimize girmeye başlıyorlar. Yüksek maliyetlerle üretilmesine gerek olmayan Noria gibi inovatif ürünler, alım gücü düşük tüketicilerin evine rahatlıkla girip işlevselliği sayesinde de tüketicinin tüm beklentisini başarıyla karşılamaktadır.

Paylaş
Önceki İçerikTerleyebilen yumuşak robotik kas geliştirildi
Sonraki İçerikUltrason dalgaları Kanserli Hücreleri Seçip Öldürebiliyor
İstanbul Üniversitesi Makine bölümü öğrencisi olup, İnovasyon, bilim ve teknoloji konularına merak salmıştır. Önceden teknoloji sitesi kurmak ve yönetmek girişimlerinde bulunmuş ve başarılı olmuştur. Uzun yıllar kendi bloglarında yazılar yazmış ve yeni maceralar İçin Diyalogin ekibini seçmiştir. Burada aile kavramını kavramış ve kavramaya devam etmektedir