Siz de hayatınızın ışığını bulduğunuz “anda” yaşabilirsiniz

“Hayatınızda hiç gün batımı ya da gün doğumunu deneyimlediniz mi?”

Cihazın tasarımcıları, ürün tanıtımında, kullanıcı adaylarına bu soruyu sorarak başlıyorlar.

“İşte tam o an!” dediğiniz muhteşem manzarayı yaratan ışık deneyimini sonsuza kadar yanınızda taşımak istemez miydiniz? Şehir hayatında bazen muhteşem ve huzur veren gün batımlarına hasret kalıyoruz. Bazen dışarı çıkıyoruz ve öyle güzel bir gün ışığı altında kalıyoruz ki, canlanıyoruz ve neşe doluyoruz. Peki ya verimli çalışmanızın gün ışığıyla ilgisi yok mu? Olmaz olur mu dediğinizi duyar gibiyiz.

Bu nedenle Olive Creative Lab, Güneş Anıları Lambasını üretti. Bu lamba kullanıcılarına giyilebilir bir cihaz ile en beğendikleri anın aydınlığını kaydetme ve sonrasında kullanma şansı tanıyor.

Cihazda yer alan bir sensör yardımı ile beğendiğiniz anın renk sıcaklığı ve parlaklığı kaydediliyor. Yanlış okumadınız, herhangi bir anın renk sıcaklığı ve parlaklığını evinizde istediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Giyilebilir cihaz yardımı ile ışığın istenen akışını ya da belirli bir durumunu 6 saat boyunca kaydedebilirsiniz ve yakalanan bu renk sıcaklığı ve parlaklığı istediğiniz gibi “Gün ışığı playlist’inize” ekleyebilirsiniz.

Olive Creative Lab’s tanımlamasına göre; “Lambanın cihazına yüklenen sürücü(driver), RGB Led gücü ile gün ışığını tüm özelliklerini (Rengini, yoğunluğunu, renk akışını) algılayabilir. Bu özelliklerini güneşli bir günün gölgeli anlarının hatta titreşimlerini dahi kaydederek yeteneklerinin gücünü göstermiştir.

Olive Creative Lab’ın tasarımcıları ışığın hayatlarımızı ne kadar etkilediği, kış günlerinin bizde depresyonlu hatıralar bırakışından ilham alarak bu ürünü ortaya çıkarmışlar. Öyle bir tasarım ortaya koymak istediler ki sonuç “ışığa” hayat verdi denilebilir. Böylece, kullanıcıların iç mekan ışıklandırma deneyimi dışarıda hava nasıl olursa olsun mükemmel hale geldi. Torino, İtalya merkezli şirketin tasarımcıları ürünün ilk versiyonunu Sun Memories Lamp (Gün Işığı Hatıraları Lambası) yakında raflara dizmeye başlayacaklar.