Smartduvet Breeze ile yatak kavgalarına son!

“Ama ben çok üşüyorum, yorgan örtmeliyim!”
“Hayır, çok sıcak! Ben bu örtünün altında nasıl uyuyacağım?”
“Yatağı her sabah ben topluyorum, bu sefer de sen toplar mısın?”
“Eyvah, misafir! Hemen yatağı toplamalıyız!”

 

Eğer bu cümleler tanıdık geliyorsa size bir müjdemiz var! Gece boyu süren yorgan savaşları ve kronik üşengeçliğin çaresi Smartduvet-Breeze ile bulundu.

Kendi kendini toplayan yorganın mucidi olan Smartduvet firması, şimdi de Smartduvet-Breeze ile getirdiği ısı kontrol sistemi ile uyku konforunuzu artırmayı kendine görev edinmiş gibi görünüyor.

Dünyanın ilk ısı kontrollü kendi kendine katlanabilen akıllı yorganı Smartduvet-Breeze ile öncelikle pek çok çiftin ilişkisini kurtarmaya yarayacak bu akıllı yorgan; kendi kendine toplamanın yanısıra, yatağın her iki tarafı için de tercihinize göre ayrı ayrı sıcaklık ayarlaması yapmanıza izin verir.


Warm Mode:
Isıtma ayarı için kontrol kutusundan gönderilen ve yatağın seçilen bölge ya da bölgelerine eşit olarak dağıtılan sıcak hava kullanılır.

Cooling Mode:
Soğutma ayarı için, yalnızca oda sıcaklığındaki havayı kullanarak buharlaşma yöntemi ile soğutma işlemi uygulanmaktadır. Bunu daha net bir ifadeyle insan vücudunun kendi kendini soğutmasıyla aynı yöntem olarak izah edebiliriz.Örneğin terleme yolu ile vücuttan olduça su kaybedilir ve bu suyun  buharlaşması ise deride bir ısı kaybına sebep olur ve serinlememizi sağlar.Smartduvet-Breeze ise yorganınızın altında hava dolaşımı oluşturarak vücuttaki doğal buharlaşma sürecini arttırır ve gürültülü kompresörlere ya da zararlı gazlara gerek duymadan gerçek bir soğutma etkisi yaratır.

Peki bu akıllı yorganlar tembellikle mücadele dışında başka ne işe yarıyor?

Bilimsel araştırmalar, insanların bir gecede terleyerek ortalama 1 litre su kaybettiğini söylüyor. Bu da her türlü mikrop, bakteri ve “mite” dediğimiz böceklerin gelişmesi için mükemmel bir ortam sağlıyor. Breeze yorganlar nem oluşumunu engelleyerek astım ve alerjiye neden olabilecek bu miktopların yaşamasını engelliyor.

İçinde yaşadığımız yeni çağda elbette ki her akıllı cihaz gibi Smartduvet-Breeze de mobil uygulama destekli çalışıyor. Siz evde değilken tek tuşla yatağınızı toplayabiliyor ya da soğuk bir kış günü eve vardığınızda doğrudan sıcacık yatağınıza girebilmenize yardımcı oluyor.

Yorganınız ile nevresim kılıfınızın arasına yerleştirdiğiniz “Breeze”, hava akımı, yatak sıcaklığı ve yatak toplama saatine kadar bir tek kontrol kutusu ile yönetilmektedir. Tüm elektronikleri de içinde barındıran kontrol kutusu size, ailenize ve evcil hayvanlarınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca tüm evinizi ısıtmak veya soğutmak yerine doğrudan vücut sıcaklığınızı değiştirmek sizi büyük bir enerji tasarrufuna götürecektir.

Sağlığınızı ve konforunuzu destekleyerek tam bir kullanıcı dostu diyebileceğimiz bu akıllı yorganlar şimdiye kadar yarısı tekstil sektöründen olmak üzere pek çok sponsor tarafından ciddi bir fon topladı ve toplamaya da devam ediyor.

Ürünlerde kişiselleştirme giderek daha başarılı bir şekilde hayatımıza giriyor. Günümüz tüketicisinin tercihleri bir yandan bireysel ihtiyaçları karşılamaya yetecek kadar basit, bir yandan da kısıtlı enerji kaynaklarını daha verimli kullanmaya özen gösteren inovatif ürünlerden yana oluyor.

Yalnızca bizim duyabildiğimiz hoparlörler, yalnızca bizi ısıtan ısıtıcılar, bölgesel aydınlatmalar veya kişiselleştirilebilen hoparlörler bunlara örnek olarak verilebilir. Smartduvet-Breeze de hem kişiselleştirilebilen bir ürün tasarlayıp hem de enerji tasarrufu ile çevreci ürün geliştirerek günümüz tüketicilerinin beklentisini karşılamak adına başarılı bir adım atmıştır diyebiliriz.