STEAM 2020 YAZ İNDİRİMLERİ BAŞLADI

STEAM İNDİRİMLERİ

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır.

Kısaca, online bir şekilde fiziksel bir materyal olmadan oyunlarınızı bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz, sildiğinizde bile hesabınızdan istediğiniz zaman size yükleme imkanı sunan bir platform. Steam için “PC” oyuncularının gözbebeği de denebilir.

Unutmadan şunu da söylemek isterim ki yaz indirimlerinin tarihi de önemli bir konu. Steam Yaz indirimleri 25 Haziran da başladı ve 9 Temmuz saat 20:00’da bitecek.

Oyuncuların Cüzdanları Yanmayacak

Steam bu yaz da bizi şaşırtmadı! Her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden harika birçok oyunu yüksek indirim yüzdeleriyle bizi sevindirdi. Sizi daha çok bekletmeden indirimlerden bahsedelim.

Steam “Yaz İndirimleri” Harika

10 – The Elder Scrolls Serisi

Evet, biliyorum “The Elder Scrolls” harika bir oyun serisi, tam bir başyapıt ama indirim sırasında bu oyunu 10. sıradan başlatmamın başlıca sebebi, Elder Scrolls’un neredeyse her indirim döneminde indirime girmesi. Ama bu sefer bahsettiğimiz indirim yüzdesi cebimizi yakmayacak cinsten. Steam Elder Scrolls serisi için 70%’e varan indirimler yapmış durumda.

steam-yaz-indirimi-skyrim

9 – Total War Serisi

Yakın bir zamanda özel bir gün sebebiyle Total War: Shogun’u bize ücretsiz veren Steam bu sefer ise strateji bağımlılarını sevindirecek bir indirim yapmış. Steam Total War serisi için 75%’e varan indirimler yapmış durumda.

steam-yaz-indirimi-tota-war

8 – Tom Clansy’s Serisi

FPS türünün vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Tom Clansy’s’i artık her gün farklı bir platformda indirimde görür olduk, ama bu bize oyunun kaliteli olmadığını göstermiyor tabiki. Eğer Tom Clansy’s i almak istiyorsanız bu fırsat size göre. Steam Tom Clansy’s serisi için 70%’e varan indirimler yapmış durumda.

steam-yaz-indirimi-tom-clansy's

7 – Assassins’s Creed Serisi

Assassin’s Creed serisi kısa süre önce Epic Games Store’da da indirime girmişti, Assassin’s Creed’in yeni oyunu çıkmadan önce seride oynamadığınız oyun varsa bu indirimler tam size göre. Steam Assassin’s Creed serisi için 80%’e varan indirimler yapmış durumda.

steam-yaz-indirimi-assassins-creed

6 – Divinity Original Sin

Arkadaşlarınla beraber oynayacak bir rpg oyunu mu arıyorsun? Veya tek başına yaratıkları kesip kendine eşyalar düşürüp kendi karakterini güçlendirmek mi istiyorsun? Evet Divinity Original Sin serisi tam senlik, üstelik oynanış süresi de çok yüksek saatlere dayanıyor. Steam Divinity Original Sin serisini için 90%’e varan indirimler yapmış durumda.

steam-yaz-indirimi-divinity

5 – Dark Souls Serisi

PC oyuncularının “Souls” tarzı oyunlar tabirini duyduğunu umarak söylemek isterim ki, eğer kendinizi hakiki bir oyuncu olarak nitelendirmek istiyorsanız Dark Souls serisini bir kere elden geçirmeniz gerekir. Dark Souls serisi zorluğu ile nam salmış ve zorluğu ile başka oyunlara da ilham kaynağı olmuş bir oyun serisidir. Eğer daha önceden Dark Souls serisini oynamadıysanız şimdi tam sırası. Pandemi dönemideyken, hepimiz evlerimizdeyken bir de üstüne bu indirimler. Steam Dark Souls serisi için 75%’e varan indirimler yapmış durumda.

yaz-indirimi-dark-souls

4 – Call of Duty Serisi

Call of Duty serisi bütün PC oyuncularının bir dönemde oynadığı, eski nesil PC oyuncularının ise kesinlikle en az bir kere oynayıp, belki de bitirdiği bir oyun serisidir. Ama malesef günümüzde yeni çıkan Call of Duty oyunları gerek fiyatlarından dolayı gerekse sistem gereksinimlerinden dolayı biz PC oyuncularını üzüyordu. Steam Call of Duty serisi için 67%’e varan indirimler yapmış durumda

steam-yaz-indirimi-call-of-duty

3 – Resident Evil Serisi

Korkmayı ve gerilmeyi seven biriyseniz ve bu tarz oyunları seviyorsanız, bu oyun tam sizin için. Resident Evil serisinde bazı diğer korku oyunlarındaki gibi sadece kaçmak ve saklanma üzerine kurulu sistemden ziyade, sizin de karşılık verebileceğiniz bir sistem üzerine kurulu. Zaten oyunun içerisinde geçtiği gerçeklik sizi içinde tutacak, bulunduğunuz atmosfer ise sizi daha çok korkmaya ve gerilmeye itecektir. Steam Resident Evil serisi için 87%’e varan indirimler yapmış durumda.

steam-yaz-indirimi-resident-evil

2 – The Witcher Serisi

Yakın zamanda Netflix üzerinde yayınlanan dizisi üzerine oyunu oynayan veya kitaplarını okumuş insanların dışında Witcher yani Gerald of Rivia hakkında bilgisi olmayan yüzbinlerce insan witcher’ı izledi. Eğer sen de izlediysen ve oynamadıysan, neden bu fırsatı değerlendirmiyorsun? Steam The Witcher serisi için 85%’e varan indirimler yapmış durumda.

the-witcher

1 – Dishonored Serisi

Fikirler değişkenlik gösterebilir, benim için bu indirimler arasında neredeyse en değerli olan oyun serisi dishonored serisidir. Dishonored serisi gizlilik üstüne dayalı, bir oyundur. Şahsien tavsiye ederim ki Dishonored serisini herkes oynamalı. Steam Dishonored serisi için 70%’e varan indirimler yapmış durumda.

dishonored

Genel olarak steam yaz indirimleri her oyuncuya hitap edecek farklı tarzlarda birçok ve yüksek seviyede indirimlerle karşımızda. Steam indirimlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahsedilen birçok oyun, yüksek depolama alanlarına sahip, peki günümüzde, Türkiye’de sahip olduğumuz internet bu oyunları indirmek için ne kadar yeterli? 5G Teknolojisi hakkında yazdığımız yazı için buraya veya Dünya’nın internet hız rekoru kırıldı başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Paylaş
Önceki İçerikİMECE: Yerli ve Milli Uydu
Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte "Gelişen Teknoloji", "Yenilenebilir Enerji Kaynakları" gibi konulara yoğun ilgisi bulunmaktadır. Kişisel gelişimine daha yetkin bir şekilde odaklanmak için Diyalogin gibi saygın bir sitede blog yazarı olmayı ve burada kendini öğrenmeye daha da teşvik etmeyi amaçlamıştır.