Ulaşım çözümünüzü çantada taşıyın!

inovasyon haberleri arasına girdiğinde eminim genç ve sırt çantasında dizüstü bilgisayarları ile gezmeye alışkın orta yaş grubu çok sevindireceğine inandığımız bir ürün artık kullanımda, Walkcar. Walkcar’ın geldiği yerde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kalabalık şehirlerde park etmenin zorluğunu, San Francisco ya da New York City gibi şehirler üzerinden anlatıyorlar.

İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi kalabalık şehirlerden birinde yaşayıp park yeri aradıysanız, bazen baş ağrısı yaratan yer bulamama süreciyle ya da baş ağrısı yaratan otopark fiyatlarıyla çok kez karşılaştınız demektir. İşte tüm otomobil ihtiyacınızın karşılığı olmasa da, işinize çok uzak değilseniz, tehlikeli yollardan geçmek zorunda değilseniz, işte şehir içinde yakın mesafelere ulaşım için harika bir araç. Aslında bunu yalnızca bir şehir içi aracı olarak değil, birçok yakın mesafe ulaşımı sağlayacak önemli bir inovasyon olarak görmelisiniz. Örneğin büyük bir üniversitenin içinde, ODTÜ, Yıldız Teknik, Boğaziçi, İTÜ ya da Gebze Yüksek Teknoloji gibi üniversitelerin içinde minübüslerin, ring araçlarının yerine bireysel kullanımızı karşılayabilirsiniz.

Fotoğraflardan da anlayabileceğiniz gibi aşağı yukarı bir Mac Book büyüklüğünde ve sırt çantanızda taşımanıza hiç engel yok. Fonksiyonel olarak Walkcar elektrikli bir kaykaya benziyor denilebilir. Ağırlığı 3kg bile değil. Tek şarjla 12 km ve bir saat 15 dk kadar yolculuk yapabiliyorsunuz. Cocoa Motors üretimi olan Walkcar’ın önemli bir diğer özelliği ise, görüldüğünün aksine hiç kırılgan bir ürün değil, bu ürünle 125 – 130 kg civarı bir kişi istediği gibi yolculuk edebiliyor.

Bu şekilde kullanılabilen birçok tek kişilik ulaşım araçları olduğunu görüyoruz. Haberlerini yapıyoruz. Bazıları temel amaçlarının yanısıra, eğlence, güvenlik gibi birçok konuya odaklanırken, Walkcar, basit ama etkileyici. Tek derdi ulaşımınız. Ve ulaşım konusunda da oldukça başarılı, çünkü Walkcar ile yokuşlarda dahi hiç çekinmeden yolunuza devam edebilirsiniz, çünkü o aynı zamanda iyi bir tırmanıcı.

Walkcar, Türkiye pazarında satışa başlandığında, yani inovasyon haberleri arasından raflara girdiğinde,meraklılarını çok mutlu edecek gibi görünüyor.  Seri üretime başlandığında, tahmini fiyatının 800 dolar civarında olması beklenen bu ürünün 2016 yılında yollarda olması bekleniyor. Yakınlarda spor yapmak için değil ulaşım için bisiklet alacaksanız, şimdilerde biraz bizi takip edip, düşünmeye vakit ayırmanızı öneriyoruz.