inovasyon haberleri bizim için birçok açıdan çok önemli. Gelişen bir ülkede yaşamanın en büyük sıkıntılarından biri de ihtiyaçların oldukça fazla olması. Daha iyi ulaşım, daha ucuza enerji ya da daha iyi maaşlar.. Bunların yerine biliyorsunuz ki yılın ilk günlerinde yapılacak zam haberlerini duyuyoruz. Ancak biz size belki bir güvenlik sistemi duyurarak yardımcı olabiliriz.

Canary, donatılmış olduğu akıllı sensörler sayesinde evinizi güvende tutmanız için imkan sağlayan, cep telefonundan kontrol edilebilen basit bir cihazdır. 

Canary, bünyesinde HD video kamerayı ve çoklu sensörler barındırır. Bu araçlar; havanın sıcaklığından ve kalitesinden tutun titreşim, ses ve ev içindeki genel hareketlilik durumlarına kadar mekan içinde olup biten her şeyi izleyerek size bilgilendirir ve böylece evinizi ve sevdiklerinizi korumanıza yardımcı olur.

Bütünüyle iPhone veya Android cihazı üzerinden control edilebilir. Örneğin, sıradışı bir durumu tespit ettiği anda – bir yangının habercisi olabilecek mekan içindeki ani sıcaklık artışı ya da eve hırsızların girdiğini gösterebilecek hareketlilik ve ses değişimleri gibi – Canary size bir alarm uyarısı gönderir. Nerede olursanız olun, durumu görüntüleyebilir ve gerektiğinde harekete geçebilirsiniz. Zaman geçtikçe Canary evinizin rutinini öğrenerek daha iyi ve doğru tepkiler verebilecektir. Özetle bu küçük ve zarif cihaz evinizi güvende tutmanın en kolay ve pratik yoludur.

Canary tek bir cihazda, HD video kamera ve birçok sensörü bir arada bulunduruyor. Böylece kurulu olduğu alandaki tüm hareketleri takip ettiği gibi kayıt da edebiliyor. Örneğin hava dolaşımının artış ve azalışını, kurulu olduğu alandaki sıcaklık değişimlerini, yine yakınındaki sesleri denetliyor. Her türlü değişimi yaptığınız tanımlamalara göre evinizi ya da ofisinizi koruyor. Aynı zamanda kendi akıllı takip sistemi ile de izinsiz bir giriş olup takip edip, size haber verebiliyor.

Canary sensörleri evinizde ya da ofisinizde olağan dışı herhangi birşey yakaladığında, sizi Apple’nızın IOS’u ya da Androidinizdeki uygulama aracılığıyla uyarıyor. Ani sıcaklık değişimleri bir yangını işaret edebilir, olağan dışı bir ses veya hareket ise izinsiz girişe işaret ediyor. Bu durumda Canary sizi uyarır. Hatta sizi, size ulaşana kadar aramaya, mesaj atmaya devam eder. Hatta Canary öyle akıllı ki, sizin evinizi zamanla sizden daha iyi tanıyor ve her türlü değişimi takip etmek konusunda ustalaşıyor. Türk girişimcilerden ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden de  benzeri inovasyon haberlerini bekliyoruz.